Życzenia na chrzest

Chrzest jest symbolicznym wydarzeniem, które warto celebrować. Najczęściej w trakcie chrztu dzieci są na tyle małe, że niewiele jeszcze rozumieją, dlatego w ich imieniu występują zarówno rodzice jak również rodzice chrzestni. W pierwszej kolejności podczas organizowania chrztu należy wybrać rodziców chrzestnych. Powinny to być osoby o nieposzlakowanej opinii. Z reguły wybiera się rodzeństwo rodziców lub kuzynostwo. Rodzice chrzestni przekazują małemu dziecku ubranko i świecę, a także obrazek na którym zapisane są życzenia na chrzest. Jeżeli sami nie posiadamy odpowiedniego talentu to życzenia na chrzciny, czy wierszyki na chrzest znajdziemy w internecie. Warto zaznaczyć, że rodzice chrzestni stają się symbolicznymi opiekunami dziecka. Podczas chrzcin trzymają je na rękach, a później występują również jako ważne osoby w trakcie komunii, czy na bierzmowaniu, a nawet na ślubie. Impreza z okazji chrztu może odbywać się w wynajętym lokalu. Najczęściej zaprasza się na nią oczywiście rodziców chrzestnych, dziadków niemowlaka, a także rodzeństwo, kuzynów i całą bliską rodzinę. Rzadziej obecnie organizowane są huczne chrzciny, przede wszystkim ze względów ekonomicznych, ale również praktycznych. Podczas chrzcin podaje się tradycyjne potrawy. Niektórzy decydują się na imprezę w bardzo wąskim gronie, zorganizowaną w domu. W takim przypadku jedzenie może być zamówione na zasadzie cateringu. Obecnie podczas chrzcin unika się podawania alkoholu. Chrzciny wiążą się również z prezentami dla małego dziecka. Oczywiście najczęściej są one dostosowane do wieku malucha. Ale zdarzają się również takie upominki, które przydadzą się dziecku dopiero za parę lat. Ogólnie idea prezentów jest taka, że dziecko powinno mieć pamiątkę z całego wydarzenia w postaci jakiegoś podarku. Może to być złoty łańcuszek, ładne buciki, czy ubranko. Czasami kupuje się dziecku również przedmioty praktyczne, niezbędne do jego funkcjonowania, na przykład wózek, czy wygodne łóżeczko.

Życzenia na chrzest

Twoi Chrzestni do Chrztu Cię dzisiaj zaniosą,
z Rodzicami wprowadzą na Kościoła łono,
a babcia i dziadek wzruszeni do granic
życzenia najlepsze w świat wyślą za Tobą:

niech Cię Bóg prowadzi i czuwa na Tobą,
niechaj Stróż Anielski pilnuje Twych ścieżek,
niech przez całe życie otacza Cię dobro
i miłość, i prawda, i wytrwanie w wierze.

Maleńka istotko w ramionach rodziców,
dziś dar Chrztu Świętego otrzymasz wspaniały.
Niech on Cię prowadzi przez życia zakręty
kiedy się przed Tobą otworzy świat cały.

 

Życzenia na chrzest święty

Niech Cię dobro spotyka i ludzka życzliwość,
niech się pięknie plecie długie życie Twe,
i żeby Ci nigdy nie zabrało wiary,
wraz z błogosławieństwem te życzenia śle:

Bądź pozdrowiona dziecino w tym Dniu uroczystym,
Niech Twoje sercem pozostanie pięknym i czystym.
Oby życie Twe w szczęśliwości upłynęło,
bo tak się pięknie zaczęło!
Niechaj Chrzest Święty Cię mocą obdarzy
i nic złego Ci się nie przydarzy!
Patrz z nadzieją na całe swe życie,
żyj w radości i dobrobycie!

 

Życzenia chrzest

Przez Sakrament Chrztu Świętego wstępujesz do Bożej Wspólnoty, bądź zatem na zawsze wolny od niebezpieczeństw i niech łaska Pana oświeca Twoją duszyczkę. Bądź dumą swoich Rodziców i rośnij w zdrowiu. Niech ten chrzest stanie się dla Twojej rodziny niezapomnianym wydarzeniem.

Na pamiątkę – Twój Ojciec Chrzestny

Chrzest Święty sprawił, że wstąpiłaś do Wspólnoty Kościoła, dlatego, Droga Dziecino, bądź zawsze bezpieczna od wszelkich życiowych trudności i niech łaska Pańska obejmie Twoją duszyczkę. Zaufaj dobremu Bogu i pozwól, by jego mądrość prowadziła Cię przez całe Twoje życie.

Na pamiątkę – Twoja Matka Chrzestna

 

Życzenia z okazji chrztu

 

Nie szukaj szczęścia, ale podaruj je innym, a wtedy samo przyjdzie do Ciebie.
Na pamiątkę Chrztu Świętego…

Z okazji Chrztu Świętego, życzę Ci, Droga Dziecino, byś rosła w zdrowiu i szczęściu, a także, byś zawsze miała Boga w swoim sercu. Niechaj Bóg zawsze ma Cię w swojej opiece i chroni Twą duszę przed złem. Niech ten Chrzest pozostanie w pamięci Twoich rodziców i stanie się pięknym i budującym wspomnieniem.

Dzisiaj Agatko zostałaś ochrzczona,
Panu Bogu w Ofierze Miłości złożona.
Niech Twoje serduszko zabije w radości,
Bo od tej chwili Pan Jezus w nim gości.

Życzenia na chrzciny

Ukochane Dziecię – niechaj zawsze łaska Boga wspomaga Cię w trudnych chwilach, a jego mądrość niech będzie zawsze przy Tobie i uchroni Cię przed złymi wyborami. Kochaj swoich rodziców i sprawiaj, by Twoi bliscy byli z Ciebie dumni. Oby ten Chrzest odgonił od Ciebie wszelkie smutki…

 

Twoja Matka Chrzestna

Z okazji Chrztu Świętego życzę Ci, abyś odnalazł w swoim życiu właściwą drogę i by Dobry Bóg był zawsze blisko Ciebie. Niechaj Twoi Rodzice i Dziadkowie zawsze mają w Tobie pociechę. Oby ten Chrzest uchronił Cię przez życiowymi troskami i dał Ci siłę do tego, aby nieść innym pomoc.

Na pamiątkę – Matka Chrzestna

 

Piękne życzenia na chrzest dla chłopca

Życzenia na Chrzciny od Chrzestnej

W tym jakże Wyjątkowym Dniu życzę Ci, Droga Dziecino, abyś zawsze miała oparcie w Bogu i swoich rodzicach, a także, abyś rosła w zdrowiu i radości. Niech Chrzest Święty i wstąpienie do wspólnoty Kościoła pozwoli Cię uchronić przez wszelkim złem tego świata. Niech Ci się darzy w życiu!

Twoja Matka Chrzestna

Z okazji Chrztu Świętego życzę Ci Dziecino, byś zawsze była pod opieką Pana, a Twoi Rodzice wspierali Cię na Twojej drodze. Obyś była zawsze zdrowa i przyniosła temu światu pociechę. Niechaj chrzest przyniesie Ci pociechę.

Na Pamiątkę tego Wyjątkowego Dnia życzenia tego, co najlepsze, składa Ci

Matka Chrzestna.

 

Życzenia na chrzest krótkie

Wten ważny dzień, Panie Boże, przyjmij to dziecię. Ja też na spotkaniu świętym z Tobą byłam, a jak dorosłam, to się bardzo ucieszyłam.

Gdy święconą wodą poleją Tobie główkę i światło nadziei wzniecą
My skupieni w modlitwie prosić będziemy o Twoje szczęście i miłość do Boga,
Kochany …! Niech życie będzie dla Ciebie niezapomnianą i szczęśliwą przygodą
Kochamy Cię.